• ساعت : ۷:۵۷:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ 
  • تعداد بازدید : 156
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب عنوان کرد :
تزریق 4500 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مخازن نفتی شركت نفت و گاز مسجدسلیمان
رونق اقتصادی ، توسعه ، اشتغال و امید به شهر اولین ها و زادگاه نفت باز می گردد
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در اولین سفر و بازدید خود از شرکت های بهره بردار تابع مناطق نفتخیز جنوب در مسجدسلیمان ، زادگاه نفت حضور پیدا کرد .

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در اولین سفر و بازدید خود از شرکت های بهره بردار تابع مناطق نفتخیز جنوب در مسجدسلیمان ، زادگاه نفت حضور پیدا کرد .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، مهندس احمد محمدی که در این بازدید از سوی مدیر تولید ، مدیر مالی و رییس روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همراهی می شد در ابتدا رهسپار کارخانه بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان شد و از این کارخانه بازدید کرد .

وی سپس با حضور در ستاد شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با مدیران و روسای این شرکت دیدار و شنونده نظرات آنها در خصوص مسایل و مشکلات در زادگاه نفت بود .

ایشان با ابراز خرسندی از حضورش در زادگاه نفت اظهار داشت : مسجدسلیمان علاوه بر ظرفیت های جغرافیایی و تاریخی با بهره مندی از نسل نخست تأسیسات و تسهیلات صنعت نفت که عمری فراتر از یک قرن دارند یک ظرفیت پنهان و نهفته ای به نام توریست صنعتی هم دارد که مغفول مانده و باید با استفاده از راهکارها وتمهیدات مختلف این ظرفیت در جهت توسعه و اشتغال مورد بهره برداری واقع شود .

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در سخنان خود از برنامه ریزی های کلان شرکت ملی نفت ایران برای مسجدسلیمان خبر داد و گفت : در طرح توسعه 28 مخزن و میدان نفتی مناطق نفتخیز جنوب 5 مخزن از شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان هم گنجانده شده که اجرای این طرح می تواند موجب بکارگیری ظرفیت های بالفعل و بالقوه منطقه و در نتیجه رونق کسب و کار و توسعه شهر و روستاهای اطراف آن شود . 

مهندس محمدی تصریح کرد : طی این طرح 60 حلقه چاه توسعه ای و تعمیری برای توسعه مخازن و میادین شرکت مسجدسلیمان طی 2 سال حفاری می شود که این اقدام می تواند زمینه اشتغال تعدادی از جوانان و رونق را برای منطقه به ارمغان بیاورد .

این کارشناس ارشد مهندسی مخازن هیدروکربوری با اعلام اینکه برخی از میادین و مخازن نفتی شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان هنوز توسعه کامل پیدا نکرده اند اضافه کرد : اگرچه ساختار مخازن نفتی اینجا یکسان و مشابه با سایر مخازن مناطق نفتخیز نیست اما  قطعاً جای توسعه بیشتر وجود دارد و با توسعه این میادین آینده روشنی را برای این منطقه تصور می شود . 

این مقام مسئول در حوزه صنعت نفت خوزستان ادامه داد : برای این اقدام 4500 میلیارد تومان بودجه برآورد و پیش بینی شده که علاوه بر اهداف توسعه ای میادین هدف بخشی از آن در قالب عمل به مسئولیت های اجتماعی می تواند برای توسعه و رونق روستاهای حاشیه و اطراف تأسیسات جدید اختصاص یابد .

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همچنین با تأکید بر تکریم و رسیدگی به مشکلات نیروی انسانی گفت : عقیده دارم نیروی انسانی بزرگترین سرمایه و دارایی هر سازمان است و با استفاده از روش ها و راهکارهای مختلف بایستی ضمن نگهداشت این سرمایه ی بزرگ بر ایجاد انگیزه ی خدمت هر چه بیشتر در میان پرسنل اقدام کنیم .

محمدی ادامه داد : اگر به روز ترین و بهترین تکنولوژی و تأسیسات را داشته باشیم ولی نیروی انسانی نشاط و انگیزه کافی برای انجام خدمت و راهبری این تأسیسات را نداشته باشد قطعاً نتیجه فعالیت ها بهینه نخواهد بود . از این روی  می بایست توجه ، تکریم و افزایش توانمندی نیروی انسانی را از حرف و شعار به میدان عمل ببریم و نشاط و امید و انگیزه را در بدنه نیروها تزریق کنیم .

وی با عنوان اینکه باید برای نگه داشت نیروی انسانی در مناطق محروم و دور افتاده طرح و برنامه داشت افزود :  همه با هم باید برای تبدیل طرح و برنامه ها به دستورالعمل اجرایی قابل انجام تلاش کنیم و بعنوان مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب وظیفه خود می دانم برای رفع مشکلات و موانع کار و زندگی همکارانم با تمام توانم گام بردارم . 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تبیین سیاست های این شرکت گفت : هم اختیارات اجرایی هم منابع مالی محدود است از این رو می بایست با صرفه جویی و حذف هزینه های زاید و غیر ضرور ، منابع را در جاهای درست و اصولی هزینه و مدیریت کرد .

مهندس محمدی ادامه داد : یقیناً با این سیاست می توانیم به نتایج خوبی برسیم و اطمینان دارم با این شیوه ، هم انگیزه خدمت کارکنان و هم روحیه نشاط و شادابی جامعه هدف و هم استمرار تولید را می توان به سادگی طی کرد و به سر منزل مقصود رسید .

نگارش و انتشار خبر : دانوش صالحی / عکس : محمد باقری


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0