شنبه, 28 مهر 1397

فتح یك قله همراه با فتح ارزش های انسانی توسط نفتی های مسجدسلیمان
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ 
۸:۷:۴۷

کوهنوردان نفت و گاز مسجدسلیمان موفق شدند قله ی اشترانکوه در استان لرستان را مقهور اراده ی خویش نمایند و ضمن این صعود جان یک هموطن را نیز نجات دادند .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، در چارچوب تقویم ورزشی مصوب سالجاری خود توانستند قله ی 4150 متری سنبران اشترانکوه که در شهرستان ازنا استان لرستان قرار دارد را با طی مسافت 38000 متر در مسیر رفت و برگشت فتح و پرچم پرافتخار کشورمان و شرکت ملی نفت ایران را بر فراز آن به اهتزاز درآورند .

در بازگشت از این برنامه ی صعود ، کوهنوردان نفتی با شنیدن صداهایی از دوردست متوجه شدند که یک کوهنورد عضو یک تیم صعود کننده تهرانی در شیب های تند یخچال های این کوه سقوط کرده و گرفتار شده است . علیرغم خستگی مفرط اعضای گروه ، تعدادی از کوهنوردان نفتی با همراهی راهنمای محلی به یاری این کوهنورد گرفتار شده شتافتند و وی را که ساعت ها در یخچال های پربرف اشتران کوه گرفتار شده و کسی به فریادش نرسیده بود را یافتند .

با بررسی وضعیت این شخص مشخص شد که وی بدلیل سقوط از شیب های تند کوه از ناحیه کشکک زانو دچار شکستگی شده و وضعیت عمومی و جسمانی وی بسیار بد و توان وی رو به تحلیل بود  به گونه ایکه اگر اعضای تیم کوهنوردی نفت مسجدسلیمان او را نمی یافتند  با بیهوشی و سپس مرگ مواجه می شد .


کوهنوردان نفتی علیرغم خستگی خودشان ، با استفاده از وسایل همراه برانکاردی را ساخته و شخص مصدوم را با بکارگیری نکات امدادی به جانپناه واقع در دامنه ی کوه انتقال و موضوع و شرایط را به پایگاه امدادی هلال احمر منطقه اطلاع دادند . هلال احمر نیز به محض کسب خبر یک فروند بالگرد به منطقه اعزام و شخص مصدوم به بیمارستانی در خرم آباد منتقل گردید .

اگرچه این صعود با دشواری های بسیار برای اعضای تیم نفت مسجدسلیمان همراه بود اما نجات جان یک هموطن گرفتار در برف که اوضاع و احوال جسمانی خوبی نداشت و خطر مرگ او را تهدید می کرد باعث شد تا به یک خاطره ی خوش و شیرین برای اعضای این گروه مبدل شود .


اسامی گروه فاتح اشترانکوه عبارت است از :

علی شیروانی ( سرپرست ) مهرداد آقابیگی رضا نوذری الیاس اکبری صفر عالیپور ابراهیم محمدی سیامک منجزی احسان حافظی صحنعلی زمانپور فرج قنبری ارسطو داراب پور یوسف باقری ظهراب رستمی اسمعیل علیرضایی غلامرضا برجوئی غلامحسین صالح خواه علی عزیزی فر - هرمز عباسی - محمد باقر علیجانی امید شفیعی - مجتبی پازیار ( راهنمای محلی ) عبدالرضا سپهری ( راهنمای فنی کوهستان )

نگارش و انتشار خبر : دانوش صالحی       

نمایش تعداد بازدیدها : 305

بازگشت           چاپ چاپ         
شركت بهره برداري نفت و گاز مسجد سليمان