• ساعت : ۲۰:۴۶:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ 
  • تعداد بازدید : 213
وزیر نفت در مسجدسلیمان زادگاه نفت عنوان کرد :
با همراهی مردم در جنگ اقتصادی ، دشمن را شكست می دهیم
ظهر امروز مسجدسلیمان ، زادگاه نفت میزبان سفر مهندس بیژن نامدار زنگنه و هیأتی متشکل از مدیران عالی وزارت نفت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بود .
ظهر امروز مسجدسلیمان ، زادگاه نفت میزبان سفر مهندس بیژن نامدار زنگنه و هیأتی متشکل از مدیران عالی وزارت نفت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بود . 
به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، وزیر نفت در این بازدید چندساعته در ابتدا از محل چشمه های طبیعی نفت در منطقه سی برنج بازدید کرد و سپس راهی منطقه نمره یک شد تا بازدیدی از نماد صنعت نفت ایران و خاورمیانه ، چاه شماره یک مسجدسلیمان داشته باشد . 
وی پس از آن راهی مجموعه فرهنگی ورزشی باشگاه مرکزی شد و در نشست صمیمانه نخبگان و مسئولین شهری حضور پیدا کرد . 
مهندس زنگنه در این جلسه طی سخنانی ضمن اظهار خوشحالی از حضور در زادگاه نفت و مردم این شهر اظهار داشت : مسجدسلیمان تنها مهد و پرورشگاه صنعت نفت ایران نبود بلکه شرکت بریتیش پترولیوم ( BP ) نیز با فوران چاه مسجدسلیمان متولد شد و در حقیقت 2 شرکت در دو کشور جداگانه ولی همزمان با فوران یک چاه شکل گرفتند . 
وی با اشاره به شرایط سخت و تحریم های آمریکا علیه کشورمان گفت : آمریکا یک جنگ سخت را علیه کشور و مردم ما به راه انداخته و این جنگ یک تفاوت اصلی که با جنگ مسلحانه دارد این است که کشته و مجروح ظاهری ندارد . 
زنگنه ادامه داد : در این کارزار اقتصادی فشارهای سختی به ما تحمیل می شود و ملت ایران در کنار دولت در حال تحمل این فشارها و مقاومت در برابر دشمن قرار دارد . 
وی با ابراز تأسف از وضعیت بیکاری سطح جامعه اظهار داشت : با کمک هم از این بحران و فشار اقتصادی به سلامت عبور می کنیم و برای جوانانمان کار و بهروزی و رفاه ایجاد می کنیم تا مشکلات و رنج مردم را کم کنیم . 
وی همچنین گریزی به طرح توسعه 28 مخزن مناطق نفتخیز جنوب اشاره کرد و گفت : در این طرح که تعدادی از مخازن حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قرار گرفته اعتبار خوبی برای این اقدام در نظر گرفته شده است . 
وزیر نفت با بیان اینکه وزارت نفت به ارائه خدمات در قالب مسئولیت های اجتماعی علاقمند است افزود : از همین اعتبار مبلغ 200 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های توسعه ای و رفاهی در قالب مسئولیت های اجتماعی حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان هزینه خواهیم کرد . 
لازم به ذکر است پس از اتمام سخنان وزیر نفت از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی لباس ایل غیور بخیاری به نشانه ی قدرشناسی میزبان از میهمان عالیقدر خود بر تن وزیر نفت پوشانیده شد . 

نگارش و انتشار خبر : دانوش صالحی / تصاویر : محمد باقری - آرش کاشانی بیرگانی 
امتیاز :  ۴.۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    V5.3.6.0