• ساعت : ۱۷:۳۹:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 163
استحصال نفت با دستگاه‌های (MOS & MOT) در نفت و گاز گچساران به ۲۱۰ هزار بشكه رسید
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از استحصال ۲۱۰ هزار بشکه نفت توسط دستگاههای (MOS & MOT) در این شرکت از ابتدای سال تا کنون خبر داد .
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از استحصال ۲۱۰ هزار بشکه نفت توسط دستگاههای (MOS & MOT) در این شرکت از ابتدای سال تا کنون خبر داد .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از استحصال ۲۱۰ هزار بشکه نفت توسط دستگاههای (MOS & MOT) در این شرکت از ابتدای سال تا کنون خبر داد .

مهندس هوشنگ صیدالی با بیان اینکه توسعه صنایع نفت و گاز بدون توجه به تأثیرات آن بر محیط زیست، موجب بروز بحران‌های زیست محیطی می‌شود گفت: این شرکت به عنوان دومین تولیدکننده نفت همواره خود را متعهد به حفظ محیط زیست پیرامونی خود می‌داند .

وی ادامه داد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با ظرفيت تولید روزانه ۶۲۰ هزار بشکه نفت و بیش از یک میلیارد فوت مکعب گاز خشک میعانات گازی، افزون بر صیانت از منابع نفتی و رعایت اصول و ضوابط ایمنی، اقدامات مؤثری را نیز به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست برداشته است .

مدیرعامل نفت گچساران تصریح کرد: با برنامه‌ریزی که در این شرکت صورت می‌گیرد موفق شده‌ایم با بکارگیری دستگاه‌های فرآورش نفت خام سالانه از سوزاندن هزاران بشکه نفت در گودال‌های سوخت در محل چاه جلوگیری کنیم.

صیدالی با بیان اینکه انجام آزمایشات جریانی در گذشته از طریق جریان دادن چاه به گودال سوخت سرچاهی صورت می‌گرفت افزود: این عملیات موجب آلودگی محیط‌زیست و هدررفت سرمایه ملی می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به سیاست‌های کلی شرکت ملی نفت ایران و لزوم توجه و انجام فعالیت بر اساس توسعه پایدار این شرکت در سال‌های اخیر موفق به ساخت و در مدار قرار گرفتن ۳ دستگاه تفکیک‌گر سیار نفت MOS و یک دستگاه فرآورش MOT شده است .

مدیرعامل نفت گچساران با اشاره به نقش این دستگاه‌ها اظهار داشت: این مهم منجر به کاهش حجم نفت سوزانده شده، جلوگیری از آلودگی محیط زیست، جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی، افزایش تولید و اعمال دقت بیشتر در اتخاذ تصمیم مقتضی جهت توسعه میادین، انجام عملیات در راستای بهره‌برداری به موقع از چاه و طراحی تسهیلات فرآورش مناسب میدان شده است.

صیدالی در پایان عنوان کرد: همچنین کارشناسان این شرکت موفق شدند در سال ۹۶ در مراحل مختلف عملیات سرچاهی حدود ۹۰۰ هزار بشکه نفت را از چاه های کیلورکریم، گلخاری، پازنان و رگ سفید را به وسیله دستگاه های (MOS & MOT)  استحصال نمایند .

شایان ذکر است؛ واحد فرآورش سیار نفت ( MOT ) دستگاهی است که به منظور فرآورش نفت و گاز، بر روی چاه هایی که مشکل افت فشار پیدا کرده و نیاز به تعمیر دارند قرارمی گیرد و از نفت ریزی جلوگیری به عمل می آورد  و تفکیک‌گر سیار نفت (MOS) نیز امکان راه اندازی چاه هایی که به دلایلی با افت فشار مواجه می‌شوند مقدور می سازد. این دو تجهیز در راستای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و پیشگیری از هدر رفت نفت و گاز در هنگام عملیات های تعمیراتی خاص روی چاه‌ها استفاده می شوند.

ساخت ۴ هزار و ۵۰۰ قلم کالا به ارزش ۷۰۰ میلیارد ريال در نفت و گاز گچساران

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران همچنین از تهیه و تامین بیش از چهار هزار پانصد قلم کالا به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال از سال گذشته تا کنون در این شرکت خبر داد.

وی تصریح کرد: از مجموع چهار هزار و ۵۰۰ قلم کالا بیش از ۱۷۰۰ قلم آن به ارزش بیش از ۴۲۰ میلیارد ریال توسط سازندگان داخلی و به سفارش این شرکت ساخته شده است.

صیدالی با اشاره به رشد ۱۸درصدی میزان خرید تجهیزات داخلی نسبت به سال گذشته اظهار داشت: این اقلام در قالب ۸۰۰ درخواست از ادارات مختلف توسط شرکت‌های داخلی ساخته شده است.

صیدالی خاطرنشان کرد: همچنین در نیمه اول امسال نیز این شرکت بیش ۱۰۰۰ قلم کالا به ارزش بیش از ۵۵ میلیارد ریال از فروشندگان و تامین‌کنندگان در شهر گچساران خریداری کرده است که این حجم از خرید کالا تاثیر به سزایی در ایجاد اشتغال، گردش مالی و رونق اقتصادی در شهر گچساران داشته است.

وی با یادآوری نامگذاری سال ۹۷ به سال حمایت از کالای ایرانی به فرموده مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: تمامی کالاها و قطعات مورد نیاز این شرکت که تولید داخلی داشته‌اند از کارخانجات تولیدکننده داخل و سایر قطعات و کالاهای مورد نیاز از طریق مهندسی معکوس با استفاده از دانش فنی و توان علمی و تحقیقاتی  همکاران در مجموعه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و سایر شرکت‌های تولید کننده داخلی ساخت ،تهیه و تامین شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران افزود: به طور نمونه می‌توان به مواردی نظیر خرید هفت دستگاه خودرو اطفاء حریق، دستگاه چاه‌پیما که این دستگاه قبلا از خارج وارد کشور می‌شده است، مخازن تحت فشار، انواع لوله و شیرآلات و اتصالات صنعتی، انواع روغن و مواد شیمیایی موردنیاز صنعت نفت، انواع دستگاه‌های سردکننده و کولر، انواع فیلترهای صنعتی، انواع پمپ و ماشین‌الات فرایندی، قطعات کمپرسورها، نشت‌بندها، یاتاقان و بیرینگ، لاستیک خودروهای سبک و سنگین و انواع سیم و کابل و دستگاه‌های الکتریکی و قطعات ابزار دقیق اشاره کرد.

صیدالی شناسایی و حمایت از شرکت‌ها، سازندگان و تولیدکنندگان داخلی و توانمندسازی آنها را در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت کالای ایرانی ضروری دانست و گفت: نمایشگاهای نفت و گاز فرصت مناسبی است جهت شناسایی شرکت های توانمند داخلی.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0