• ساعت : ۱۰:۵۹:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 699
برگزاری جلسه بررسی مسایل و مشكلات منابع انسانی شركت نفت و گاز مسجدسلیمان
جلسه بررسی مسایل و مشکلات منابع انسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با حضور مدیرمنابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد .

جلسه بررسی مسایل و مشکلات منابع انسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با حضور مدیرمنابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد .

این جلسه با حضور دکتر منوچهر بارانی مدیرمنابع انسانی ، علی صفی خانی رییس HSE شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب - هدایت یزدی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیز جنوب - مهندس قباد ناصری مدیرعامل ، مهران نصیریان دوست مدیرمنابع انسانی و روسای بخش های مختلف مدیریت منابع انسانی و ادارات ستادی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، مهندس قباد ناصری با اشاره به حضور بیش از 3000 نفر نیروی رسمی ، قراردادی و پیمانکاری در این شرکت گفت : در بخش های مختلف همچون عملیات و HSE دچار کمبود نیرو هستیم و نبود مجوز استخدام نیروی جدید موجب تحمیل فشار مضاعف به همکاران و در نتیجه فرسودگی زودرس کارکنان شده است .

وی افزود : نبود امکانات رفاهی ، فرهنگی و تفریحی در شهر مسجدسلیمان موجب شده تا سیل تقاضاهای همکاران بمنظور انتقال به سایر مناطق کشور روند فزونی یافته و این شرکت را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است .

مهندس قباد ناصری با تأکید بر لزوم قائل شدن اولویت استخدام نیروهای بومی در استخدام های آتی وزارت نفت اظهار داشت : در آخرین استخدام وزارت نفت که در سال 1392 انجام شد تعدادی نیروی غیربومی به بدنه این شرکت تزریق شد که اکثریت این دسته افراد با ورود به شهر مسجدسلیمان و مشاهده محرومیت های آن سریعاً درخواست انتقال خود را مطرح کرده و از این شرکت به منطقه بهتری جابجا شدند .

وی ادامه داد :جایگزینی کارکنان انتقال یافته عملاً ممکن نیست و با خالی شدن سمت های سازمانی ، مشکلات بسیاری را در حوزه منابع انسانی برای شرکت فراهم ساخته است .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با عنوان اینکه در شرایط فعلی نگهداشت نیروی انسانی کار بسیار سخت و دشواری است افزود : با توجه به توقعات و انتظاراتی که از این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی وجود دارد ، کمبود نیروی انسانی مناسب بهمراه نبود خودروها و ادوات کافی موجب بروز مشکلاتی برای این شرکت شده است .

وی با اشاره به احداث واحدهای جدید عملیاتی و در دستور کار بودن احداث ایستگاه های جدید ایمنی و آتش نشانی اظهار داشت : وسیع بودن گستره ی عملیاتی و وجود 5 سد و دریاچه های بزرگ و رودخانه های پرآب و دائمی در حوزه ی عملیاتی این شرکت می طلبد که مقوله صدور مجوز جذب نیروی انسانی متخصص جهت حوزه HSE با دقت و حساسیت ویژه دنبال تا این نقیصه برطرف گردد .

وی در جمع بندی سخنان خویش گفت : عمده دلیل درخواست انتقالی همکاران ، نبود امکانات رفاهی مناسب در شهر مسجدسلیمان می باشد ، بنابراین با راهکاری همچون افزایش سطح و جایگاه سمت های سازمانی می توان به افزایش انگیزه کارکنان کمک کرد و بدین ترتیب روند افزایشی انتقال نیروی انسانی را متوقف و کاهش داد .

مدیرمنابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز طی سخنانی با تقدیر از تلاش کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار داشت : کار کردن در این شرکت که وسعتی برابر با دو شرکت نفت و گاز کارون و مارون دارد بسیار سخت و قابل تحسین است .

دکتر منوچهر بارانی افزود : در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان اگر چه مقدار تولید از سایر شرکت های بهره بردار کمتر است ولی زحمات و مشقات تولید یک بشکه نفت در این شرکت بدلیل پیربودن مخازن و وسیع بودن حوزه ی کاری از همه شرکت ها بالاتر است .

وی با اشاره به محدودیت های سازمانی در مقوله جذب گفت : در بحث استخدام تابع مقررات و شرایط ابلاغی وزارت نفت هستیم و طبق آخرین مقررات ابلاغی فعلاً با ممنوعیت جذب نیروی انسانی مواجه هستیم .

بارانی ادامه داد : راهکار افزایش و ارتقای سمت های سازمانی راهکار ارزشمندی در جهت نگهداشت نیروی انسانی است و با هماهنگی اداره ساختار سازمانی می توان چارت فعلی نیروی انسانی شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان را دوباره بررسی کرد و به نتایج خوبی هم رسید .

نگارش و انتشار : دانوش صالحی / تصاویر : محمد باقری

 امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.7.4.0