• ساعت : ۱۱:۵:۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 865
برای نخستین بار در کشور و با حمایت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
حذف پسماندهای حفاری چاه نفت به همت جوانان ایرانی محقق شد
چاه 50 نفت سفید نخستین چاه سبز در صنعت نفت ایران
طرح مدیریت پسماند حفاری به روش بیولوژیک ( کمپوستینگ ) برای نخستین بار در کشور بر روی موقعیت چاه 50 نفت سفید عملیاتی شد .

طرح مدیریت پسماند حفاری به روش بیولوژیک ( کمپوستینگ ) برای نخستین بار در کشور بر روی موقعیت چاه 50 نفت سفید عملیاتی شد  .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، آیین بهره برداری از طرح مدیریت پسماند حفاری چاه های نفت به روش بیولوژیک صبح امروز در کارخانه بهره برداری نفت سفید برگزار شد .

در این آیین دکتر احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب - مهندس کیامرث حاجی زاده مدیر ستاد بحران استانداری خوزستان - مهندس محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان - مهندس حسین پنبه دانه پور فرماندار شوشتر - مهندس قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و جمعی از مسئولین استانی و خبرنگاران رسانه های مختلف برگزار شد .

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب طی سخنانی اظهارداشت : کمربند طبیعی زاگرس از حیث منابع رو زمینی و زیر زمینی یکی از منابع مهم دنیا محسوب می شود و پاسداشت این منابع طبیعی بر همه ما یک امر واجب و تکلیفی است .

دکتر احمد محمدی با عنوان اینکه از زمان تولد نفت در 110 سال پیش تاکنون توجه به محیط پیرامونی و محیط زیست و ذی نفعان خارج از جغرافیای نفت جزو اولویت های این صنعت بوده است اظهار داشت : قطعاً هر پروژه ای که اجرا بشود حتی احداث یک ساختمان کوچک و یا آپارتمان ، با ایجاد مزاحمت ها و آلودگی هایی همراه خواهد بود .

وی با تأکید بر اینکه مخالف هرگونه آلودگی در صنعت نفت هستیم اظهار داشت : امروز با همت جوانان این مرز و بوم طرحی به مرحله ی اجرا در می آید که یکی از نگرانی های قدیمی در خصوص پسماندهای حفاری چاه نفت را برطرف ساخته و به جای آلایندگی ، کمپوست مناسب جهت تقویت فضای سبز را تولید می نماید .

مدیرعامل شرکت عماکو بعنوان مجری پروژه نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از اعتماد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در حمایت از جوانان و متخصصان ایرانی گفت : با اجرای این پروژه عواید بسیاری حاصل می شود که مهمترین آن حذف پسماند کنده های حفاری و تبدیل آنها به کمپوست و همچنین استفاده بعنوان مالچ طبیعی برای بیابان زدایی می باشد .

مهندس رحمتی افزود : از دیگر مزایای این طرح می توان به کوچک شدن فضای پیت ها - صرفه جویی در مصرف سیمان و سیلیکات سدیم - کاهش هزینه حمل جامدات و بازگردانی 55 تا 70 هزار متر مکعب برابر با حجم آب 4 استخر بزرگ به چرخه ی فرآیند حفاری اشاره کرد .

نگارش و انتشار : دانوش صالحی / تصاویر : محمد باقری

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0