• ساعت : ۱۵:۶:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ 
  • تعداد بازدید : 339
مدیران عامل عمده ترین شرکت های تولیدکننده نفت و گاز کشور در زادگاه نفت ؛
چهارمین نشست هم اندیشی مدیران عامل شركت های بهره بردار تابع مناطق نفتخیز جنوب در مسجدسلیمان برگزار شد
چهارمین جلسه هم اندیشی مدیران عامل شرکت های بهره برداری 5 گانه تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با محوریت بررسی تنگناهای حوزه ی تدارکات و امورکالا در مسجدسلیمان ، زادگاه نفت برگزار شد .

چهارمین جلسه هم اندیشی مدیران عامل شرکت های بهره برداری 5 گانه تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با محوریت بررسی تنگناهای حوزه ی تدارکات و امورکالا در مسجدسلیمان ، زادگاه نفت برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، این نشست  با حضور محسن دهان زاده جانشین مدیران عامل شرکت های بهره بردار - سعید امینی زاده مدیر تدارکات و امور کالا شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و آقایان غلامرضا مفیدی ، هوشنگ صیدالی ، ابراهیم پیرامون و حمید کاویان مدیران عامل شرکت های بهره برداری نفت و گاز کارون ، گچساران ، آغاجاری و مارون و همچنین روسای تدارکات و امورکالای شرکت های یاد شده به میزبانی مهندس قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد .

جانشین مدیران عامل شرکت های بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ابتدا ضمن اظهار خرسندی از حضور در زادگاه نفت و تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد الگوی صبر و استقامت حضرت زینب (س) اظهار داشت : این جلسه با رهنمود و ابتکار مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و در راستای هدف تولید ایمن و موثر شرکت های بهره بردار تشکیل شده است .

مهندس محسن دهان زاده ادامه داد : اعتقاد داریم ارتباط پایدار و منطقی میان شرکت های بهره بردار می تواند منجر به رسیدن به تجارب و راهکارهای ارزشمندی شود که این مهم در موقعیت های مختلف بعنوان یک نقشه راه تلقی شده و به تولید پایدار بینجامد .

وی در ادامه ضمن قرائت برخی مشکلات و چالش های بخش های تدارکات و امور کالا شرکت های بهره بردار از جمله کمبود قطعات یدکی جهت کمپرسورها و ژنراتورها - زمان بر بودن ساخت کالاهای داخل - کمبود کالاهای مرتبط با خطوط لوله - عدم تأمین بموقع کالا جهت ماشین های B.O.M - کمبود قطعات ماشین ها و دستگاه های نسبتاً قدیمی و تسریع در انجام فرآیند کالاهای مازاد و مزایده ای ، خواستار بحث و تبادل نظر در این زمینه شد .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و میزبان این نشست هم اندیشی نیز طی سخنان کوتاهی با ابراز خرسندی از حضور مدیران عامل شرکت های بهره بردار در زادگاه نفت اظهار داشت : این جلسات فرصت مناسبی است تا بتوانیم به راهکارها و روش های وحدت رویه ای جهت فایق آمدن بر مشکلات دست یابیم .

مهندس قباد ناصری مشکلات حوزه ی نیروی انسانی را از جمله چالش های این شرکت برشمرد و گفت : وضعیت چارت نیروی انسانی این شرکت و خصوصاً اداره تدارکات و کالا نیازمند یک بازنگری کلی و اساسی است و
می بایست براساس شرایط روز این چارت تدوین شود .

ابراهیم پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری نیز طی سخنانی گفت : کمبود نیروی انسانی زبده و آموزش دیده در بخش تدارکات و کالا بشدت احساس می شود و با توجه به مباحثی همچون مالی ، بازرگانی و انبارداری ضرورت دارد تا پرسنل این بخش آموزش های ضروری را فرا گیرند .

هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز طی سخنانی اظهار داشت : هنر مدیریت استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود است از این رو ضرورت دارد مدیریت تدارکات و کالای مناطق نفتخیز جنوب بعنوان یک دوربین نظارتی عمل کرده و بصورت یکپارچه بر تمامی خریدها و نگهداری اقلام و کالاها نظارت و اطلاع داشته باشد تا در مواقع لزوم ، تولید شرکت ها بدلیل کمبود برخی کالاها با مشکل و مانع مواجه نشود .

حمید کاویان مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون نیز با اعلام اینکه یکی از علل عقب ماندن برنامه تعمیرات اساسی کارخانه های بهره برداری و نمکزدایی ، عدم تأمین بموقع کالا است گفت : این امر ضمن افزایش حجم کار موجب رشد هزینه و تحمیل خسارت های مالی هنگفت نیز می شود که در شرایط کنونی برای امنیت خاطر بیشتر از اجرای برنامه های زمان بندی تعمیرات اساسی ، شاید خرید بیشتر از کالاهای مورد نیاز و نگهداری آنها بعنوان یک راه حل مورد توجه واقع شود .

غلامرضا مفیدی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون هم طی سخنانی اظهار داشت : با توجه به نقش و جایگاه تأمین کالا در عمل به تعهدات تولید و اهداف از پیش تعیین شده می بایست در حوزه سفارشات و تأمین کالا سیاست گذاری های کلان و جامعی انجام بشود تا از بروز خسارت و تحمیل هزینه به بخش های مختلف سازمان جلوگیری نماید .

وی افزود : همچنین می بایست راهکارهایی را برای جلوگیری از آسیب برخی بخش نامه ها و دستورالعمل ها که قسمت های حساس از جمله تعمیرات و بهره برداری را مورد آسیب قرار داده یا می دهند شناسایی و پیشنهاد شوند.

مدیرتدارکات و امور کالا شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز بعنوان آخرین سخنران این جلسه هم اندیشی اظهار داشت : برخی از شیوه نامه ها براساس نیازسنجی از سازمان صورت نگرفته و بعضاً موجب بروز مشکلاتی و قفل شدن امور شده است .

سعید امینی زاده افزود : 40 درصد از تقاضاهای خرید این مدیریت با برآورد حدود 800 میلیارد تومان بدلیل تنگناها و مشکلات اداری ردیف بودجه نگرفته و با آنها موافقت نشده است .

وی با اشاره به حساس بودن خرید برخی قطعات و تجهیزات برای پشتیبانی از تولید گفت : با اینکه یک مدیریت ستادی محسوب می شویم اما همیشه خود را یک بخش عملیاتی از سازمان محسوب کرده و بدنبال رفع مشکلات مرتبط با تولید در بخش خرید و تأمین کالا هستیم .

وی همچنین از اعمال یک فرمول جدید در جهت تشویق حضور مناقصه گران و تأمین کنندگان کالا گفت : با نشست های مشترک با کارشناسان بخش های مختلف شرکت ضمن کنار گذاشتن فرمول های قدیمی روش جاری برآورد خرید کالا ، 2 فرمول جدید استفاده از ارز نیمایی و شاخص های بانک مرکزی برای هر گروه کالایی را تعیین و عملیاتی کرده ایم که این امر می تواند به رغبت و رقابت جدی تر مناقصه گران جهت حضور در مناقصات این شرکت و مدیریت بینجامد .

نگارش و انتشار : دانوش صالحی / تصاویر : محمد باقریامتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0