• ساعت : ۱۳:۴۲:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ 
  • تعداد بازدید : 137
خدمتی دیگر از شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان به شهروندان :
اتصال ایستگاه های سنجش آلاینده های هوا در مسجدسلیمان به مركز پایش هوای كشور
شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در ادامه استمرار خدمات خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی ، با فراهم کردن زیرساخت های مناسب ، ایستگاه های سنجش آلایندگی هوای این شهر را به مرکز پایش کیفی هوای کشور متصل کرد .

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در ادامه استمرار خدمات خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی ، با فراهم کردن زیرساخت های مناسب ، ایستگاه های سنجش آلایندگی هوای این شهر را به مرکز پایش کیفی هوای کشور متصل کرد .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، رییس اداره HSE این شرکت با اعلام خبر بالا اظهار داشت : این اقدام در راستای کنترل لحظه ای از پایش آلاینده ها و ذرات معلق در هوای این شهر و پس از تعمیرات اساسی دو ایستگاه سنجش آلاینده ها صورت گرفت .

سهراب ترکیان افزود : با این اقدام هم اینک دو ایستگاه سنجش آلاینده های هوای مسجدسلیمان به سامانه مرکز پایش کیفی هوای کشور و اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان متصل می باشد و امکان مشاهده ، گردآوری ، تجزیه و تحلیل و اطلاع رسانی داده ها از وضعیت هوای این شهر برای کارشناسان کشور و استان بصورت لحظه ای و آنلاین فراهم می باشد .

این مقام مسئول در حوزه HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان افزود : دو ایستگاه سنجش آلاینده های هوا که سالیان گذشته و توسط این شرکت خریداری شده اند قابلیت اندازه گیری و سنجش گازهای اکسید های نیترات و گوگرد ( SOx و NOx )  - ازن - هیدروژن سولفوره - ذرات معلق و گازهای آلی فرار BTEX را دارا می باشند .

لازم به توضیح است بدلیل لزوم بروز رسانی و اورهال قطعات الکترونیکی و تجهیزات سخت افزاری این ایستگاه ها ، در سال گذشته با تعریف پروژه ای از سوی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عملیات بروز رسانی و اورهال شامل خرید و تعویض قطعات با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد ریال انجام شد که با این اقدام به میزان 8 میلیارد ریال در انجام هزینه ها صرفه جویی بعمل آمد .

شایان ذکر است که با اتصال دو ایستگاه سنجش آلاینده های هوا شهر مسجدسلیمان به سامانه مرکز پایش کیفی هوای کشور توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، این شرکت اولین و تنها شرکت در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد که راهبری ایستگاه های سنجش آلاینده های هوا را با ارزشی بالغ بر 120 میلیارد ریال بر عهده دارد .

نگارش و انتشار : دانوش صالحی / تصویر : محمد باقری 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0