• ساعت : ۱۳:۷:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ 
  • تعداد بازدید : 240
در سالروز فوران و اکتشاف نفت انجام شد
نواخته شدن آژیر ( فیدوس ) بیدارباش به یاد كاركنان قدیمی نفت
در یکصد و دوازدهمین سالروز فوران و اکتشاف نفت از چاه شماره یک خاورمیانه ، آژیر ( فیدوس ) بیدارباش کارکنان قدیمی نفت با حضور فرماندار مسجدسلیمان به صدا در آمد .

در یکصد و دوازدهمین سالروز فوران و اکتشاف نفت از چاه شماره یک خاورمیانه ، آژیر ( فیدوس ) بیدارباش  کارکنان قدیمی نفت با حضور فرماندار مسجدسلیمان به صدا در آمد .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، در سالروز فوران و اکتشاف نفت محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان که از سوی ابراهیم بهرامی معاون برنامه ریزی فرمانداری و نواب خراسانی بخشدار عنبر همراهی می شد با حضور در محل چاه شماره یک خاورمیانه ضمن گرامی داشت این مناسبت با تاریخچه و نقش این چاه در تحولات اقتصادی و اجتماعی کشورمان آشنا شد .

مهندس قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در این بازدید طی توضیحاتی گفت : بعد از دالپری لرستان چیا سرخ کرمانشاه و ماماتین رامهرمز ، دره خرسان مسجدسلیمان چهارمین نقطه ای بود که کمپانی دارسی به سرپرستی جرج رینولدز برای حفاری انتخاب و در بهمن 1286 عملیات حفاری را در موقعیت فعلی این چاه آغاز کرد .

وی افزود : بعد از چهارماه از عملیات حفاری و در حالی که تا پایان اعتبار و امتیاز کمپانی دارسی برای حفاری و بهره برداری از منابع نفت جنوب ایران تنها چند روز باقی مانده بود در بامداد پنجمین روز از خرداد 1287 نفت از این چاه فوران کرد و بدین ترتیب عصر نفت کشورمان بدین ترتیب آغاز شد .

فرماندار مسجدسلیمان سپس در ادامه با حضور در منطقه بی بیان از ساختمان موزه اکتشاف ، حفاری و تولید نفت مسجدسلیمان بازدید کرد و در جریان جزییات این پروژه ی مهم و اثربخش اقتصادی ، فرهنگی قرار گرفت .

همچنین به مناسبت پنج خرداد سالروز فوران و اکتشاف نفت خاورمیانه در مسجدسلیمان ، آژیر ( فیدوس ) قدیمی بیدارباش و احضار کارکنان اولیه ی صنعت نفت با پیام و دستور مهندس قباد ناصری باردیگر به صدا در آمد و این برنامه توسط مدیریت موزه نفت مسجدسلیمان بصورت زنده از صفحه اینستاگرام آن مدیریت برای دنبال کنندگان و علاقمندان پخش گردید .

نگارش و انتشار : دانوش صالحی / تصاویر : محمد باقری

 

 

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0