• ساعت : ۲۰:۲:۲۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 441
اقدام جالب شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان در پاسداشت محیط زیست
پرنده ی شكاری گرفتار توسط نفتی ها از مرگ حتمی نجات یافت
در یک اقدام جالب توجه و در راستای حفاظت از محیط زیست ، یک بهله پرنده شکاری توسط نگهبان حراست چاه نفت از مرگ حتمی نجات یافت .

در یک اقدام جالب توجه و در راستای حفاظت از محیط زیست ، یک بهله پرنده شکاری  توسط نگهبان حراست چاه نفت از مرگ حتمی نجات یافت .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، ظهر امروز آقای نورعلی حافظی نگهبان یکی از چاه های نفت این شرکت در سر پست خود متوجه حضور یک بهله پرنده شکاری از نوع شاهین که با زنجیر پاهایش بسته شده بود در نزدیکی خود شد .

از آنجاییکه بدلیل گرمای شدید تابستان منطقه ، این پرنده بی حال بود و خطر مرگ او را تهدید می کرد این نفتی حامی محیط زیست از آنجاییکه حدس می زد پرنده توسط شکارچیان غیرمجاز و قاچاقچیان به اسارت گرفته شده و بعد پرنده موفق به فرار شده ، شاهین اسیر در زنجیر را می گیرد و پس از انتقال او به اتاق دارای کولر به او آب خنک و غذا می دهد .

با مناسب شدن وضعیت جسمی این پرنده شکاری و پس از اعلام موضوع به  اداره حراست و اداره HSE  شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان مراتب به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان اطلاع داده شد و ساعتی پیش با حضور نماینده این اداره ، پرنده ی مذکور تحویل اداره حفاظت محیط زیست شد تا پس از بهبودی کامل در طبیعت رهاسازی شود .

نگارش و انتشار : دانوش صالحی / تصاویر : محمد باقری

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.7.4.0